Wood and Company Golf Trophy Grandfinále Czech PGA Tour 2024: Vítězem se stal Jan Cafourek po dramatické rozehrávce

Ve dnech 4. a 6. října 2024 se v malebném prostředí Golf Resortu Kaskáda uskutečnilo prestižní zakončení Czech PGA Tour pod názvem Wood and Company Golf Trophy Grandfinále Czech PGA Tour 2024. Turnaje se zúčastnilo 80 profesionálních a amaterských hráčů, kteří se utkali v závěrečném souboji sezóny.

První den turnaje

Po prvním kole byl v čele leaderboardu Jakub Pokorný, který zahrál fantastických -5. Pouze o jednu ránu za ním byla Tereza Melecká s výsledkem -4, což slibovalo napínavé pokračování druhého dne.

Deštivý druhý den plný zvratů

Druhý den přinesl deštivé a náročné podmínky, ve kterých se nejlépe dařilo Janu Cafourkovi. Cafourek předvedl skvělou hru, zahrál 68 ran a s celkovým výsledkem -4 (72, 68) se dostal do čela turnaje. Stejným výsledkem -4 se blýsknul také slovenský profesionál Lukáš Zušťák (71, 69), který díky birdie na 18. jamce stále doufal, že se Jakub Pokorný dopustí chyby.

Jakub Pokorný vedl až do 17. jamky o jednu ránu, ale bogey na poslední jamce znamenalo, že turnaj musel být rozhodnut v rozehrávce.

Dramatická rozehrávka na obtížné 18. jamce

Rozehrávky se zúčastnili tři hráči: Jakub Pokorný, Jan Cafourek a Lukáš Zušťák. Všichni tři se utkali na náročné 18. jamce, která rozhodla o vítězi. Jan Cafourek předvedl neskutečné birdie a zajistil si tak vítězství v turnaji.

Galavečer a předávání cen

Na tradičním galavečeru, který následoval po turnaji, byli oceněni vítězové. Večerem provázel Vlastimil Štéfl a mezi hosty byl také Pavel Rak za generálního partnera turnaje Wood and Company. Při předávání cen se zúčastnili zástupci Golf Resortu Kaskáda Vladimír Plašil a za město Brno paní Kateřina Jarošová. Na pódiu nechyběla ani ředitelka Czech PGA Tour Barbora Barcalová a generální sekretář PGA of Czech Republic Lukáš Tintěra, kteří poděkovali všem partnerům, resortu a pořadatelům za skvěle odvedenou práci a hráčům za jejich odhodlání a skvělé výkony.

Oceněni byli:

Nejlepší žena turnaje: Tereza Melecká (-3)

Nejlepší amatéři: Štěpán Plášek, Tomáš Fašina jun (oba PAR)

Dělené druhé místo turnaje: Lukáš Zušťák a Jakub Pokorný (-4)

Vítěz turnaje: Jan Cafourek (v rozehrávce)

Vítěz Czech PGA Tour: Filip Mrůzek

PRO-AM turnaj

V neděli proběhl také oblíbený partnerský PRO-AM ve formátu texas scramble. Vítězem se stal tým Aleše Kořínka s brutto výsledkem -16, po odečtení 52 ran. Tým doplnili Aleš Musil, Edita Pechalová a Tomáš Sobotka. Druhé místo obsadil tým Jana Cafourka s Ivanem Melicharem, Oldřichem Zánou a Radkem Jarošem. Třetí příčku vybojoval tým Tomáše Becka, Evy Plašilové, Barbory Barcalové a Libora Picka.

Děkujeme všem partnerům a hráčům za jejich účast a těšíme se na další ročník Czech PGA Tour!

zdroj: Lukáš Tintěra, foto: Zdeněk Sluka