Spilková zaútočila v Canbeře na elitní desítku

Canberra, 11. února 2018 – Finální kolo turnaje Ladies European Tour v australské Canbeře zvládla česká golfistka a členka PGA of Czech Republic Klára Spilková  za čtyři rány pod par. Díky vydařenému závěrečnému dni se posunula na konečné dvanácté místo.

„Mám radost, byl to moc příjemný týden, korunovaný vyrovnanou hrou,“ komentovala Spilková výkon 4 pod par (72-72-68) v Royal Canberra Golf Clubu, kde vyhrála Korejka Jiyai Shin.

Turnaj přitom pro Kláru Spilkovou nezačal podle jejich představ, po devíti jamkách byla na skóre +4 se čtyřmi bogey, ale druhá devítka vyšla díky čtyřem birdie úplně opačně. „Na první devítce jsem hledala tempo a na dvou jamkách minula dva metrové putty. Greeny jsou tu hodně tvrdé a někdy je potřeba hrát i před ně, což jsem ne vždy dobře vypočítala a odskok mi nepomohl. Na druhé devítce jsem začala hrát znovu jen na pocit, dala jsem pár hezkých puttů a stáhla výsledek zpět na par,“ říká Spilková.

Ještě týž den přeletěla se svým caddiem Martinem Konečným do Adelaide. Tam ji v úterý čeká kvalifikace celkem 104 hráček o pouhá tři místa na Australian Women´s Open. Mezi startujícími je přitom řada členek, potažmo vítězek Ladies European Tour.

Golfový turnaj LET Canberra Classic je součást série Ladies European Tour (par 72, dotace 150.000 australských dolarů).