Série Pro Golf Tour pokračovala v Maroku – Suk na sedmém místě

Série turnajů Pro Golf Tour se přesunula z Egypta do Maroka, kde se bude průběžně do začátku dubna konat 7 turnajů. První dvojblok turnajů byl zahájen turnajem Open Prestigia 2018, které se hrálo na hřištích The Tony Jacklin Course a Palmeraie Country Club v Casablance za účasti početného zastoupení českých hráčů.

Turnaje se zúčastnil Daniel Suchan, který ovšem po devíti odehraných jamkách prvního kola z turnaje odstoupil. Michal Pospíšil nenavázal na předchozí úspěšný turnaj v Egyptě a po kolech 72 a 76 celkem +5 neprošel do finálového kola. Cutem však prošla hned čtveřice českých golfistů ve složení Martin Příhoda, Jan Cafourek, Stanislav Matuš a Cyril Suk. Před finálovým kolem mohli na nejvyšší stupně pomýšlet hned tři z nich, avšak průběh samotný nedopadl zcela podle očekávání. Martin Příhoda zahrál 73, 70 a 75 ran, což stačilo na 44. místo se skóre +3. O 16 příček výše skončil Jan Cafourek s výsledky 69, 71 a 75 ran – celkem tedy even par. Třetím do party s nepříliš vydařeným finálovým kolem byl Stanislav Matuš, který si po dvou kolech 71 a 66 ran jistě brousil zuby na přední příčky, ovšem finálových 76 úderů jeho plány překazilo a bylo z toho konečné 18. místo. V Maroku se nejvíce dařilo Cyrilu Sukovi, který si výkony v podobě 72, 67 a 71 ran dokráčel pro 7. místo a první TOP 10 v sezoně.

Čeští hráči budou pokračovat od zítra dalším turnajem Open Casa Green Golf 2018 a jejich výsledky můžete sledovat zde.