Senzace na Dutch Ladies Open – zvítězila Jana Melichová, Kousková sedmá

LET – Dutch Ladies Open, Hilversum, Nizozemí (19. – 21.7.2024)

Neděle – finálové kolo
Senzace, další historický moment. Jana Melichová zvítězila v turnaji Dutch Ladies Open a stala se mistryní Nizozemska. Ve finálovém kole hrála šest birdie a jediné bogey, 67 ran, pět pod par. Je to její druhé vítězství od Czech Ladies Open v Berouně  v červnu 2022.
V holandském Hilversmumu se zrodil obrovský úspěch českého golfu, když se dvě Češky umístily v Top 10. Obrovský úspěch sdílí  Sára Kousková, která se umístila na děleném 7. místě  (-6).
Melichová získala za vítězství odměnu 45.000 Eur, Kousková si odváží 7.150 Eur.

Na druhém místě skončila Švýcarka Kim Metraux (-10), třetí místo obsadily Thajka April Angurasaranee s Angličankou Liz Young (obě -8).

Další umístění:  7. Pace, Iturrioz, Wiliams, Tan (-6), 13. Spitz, Fünfstück, De Roey (-5), 35. Van Dam, Kjelker, Clews (-1), 40. Gainer(E), 47. PI Schmidt, Hewson, Babnik (+1), 52. Bregman, Nuutinen  (+2),  59. Skarpnord (+3).

Výsledky

Kim Metraux - foto Tristan Jones
Kim Metraux – foto Tristan Jones

Sobota – 2. kolo
Janě Melichové se daří. V druhém kole zlepšila svůj výkon, hrála 68 ran s šesti birdie a jedním double bogey. Posunula se z 20. na 4. místo (-6).
Sára Kousková si také výrazně polepšila. Hrála o tři rány lépe a získala 26 pozic. Je na 14. místě   (-3).
Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká neprošly cutem. Klára Davidson Spilková odstoupila, stejně jako další čtyři hráčky a v turnaji nepokračuje.

Vedení si s náskokem pěti ran udržuje Švýcarka Kim Metraux (-12). Na druhém místě jsou Angličanka Liz Young a Shanon Tan ze Singapuru (obě -7).

Další pozice: 4. Fünfstück (-6), 11. De Roey (-4), 21. Gainer, Babnik (-2), 29. Nuutinen, Iturrioz, Hewson (-1), 47. Screen (E), 56. Skarpnord , Kjelker, Van Dam, PI Schmidt, Pogačar (+1).
Cutem neprošly: Koivisto, Kapoor, Moosnam, Wolf.

Skorkarta Melichové, 2. kolo

Leaderboard

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček vynikla Jana Melichová. Jako jediná z našich zahrála kolo pod parem. Skore 70 (-2) jí postavilo na 20. místo. Dalšími Češkami v pořadí jsou Tereza Melecká a Sára Kousková. Obě došly v paru a figurují na děleném 44. místě.
Na 64. pozici jsou Kristýna Napoleaová a Klára Davidson Spilková (+1).
Vede Švýcarka Kim Metraux (-7) následovaná trojicí Dlamini, Clews a Fünfstück, které dělí druhou pozici (-6).

Další pozice: 5. Skarpnord, Nuutinen(-4), 11. Babnik, Spitz, De Roey (-3), 20. Kapoor, Hewson (-2), 32. Wiliams, Pace, Moosnam, Tan (-1), 44. Gainer, Bregman, Folke, Nummenpaa, Screen (E), 64. PI Schmidt, Wolf, Estrup, Iturrioz (+1), 89. Dimmock, Fanali, Van Dam (+2), 105. Koivisto (+3).

Leaderboard

Skorkarta Melichové 1. kolo

Dutch Ladies Open
Obvyklá sestava českých hráček Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká  se účastní nizozemského mistroství v Hilversumu.
Spolu s nimi se účastní Pace, Hewson, De Roey, Tan, Van Dam, Iturrioz, Gainer, Estrup, Fünfstück, PI Schmidt, Fanali, Spitz, Metraux, Nuutinen, Wolf, Koivisto, Moosnam, Screen, Clews, Skarpnord, Babnik, Bregman, Kapoor.

Do Holandska jsme dorazili v pondělí a v úterý ráno jsme s Jirkou šli první devítku“, informuje Jana Melichová. „Musím říct, že hřiště se hraje dost jinak než minulý rok. Díky deštivému jaru nejsou fairwaye tak tvrdé a míč moc neodskakuje. Hřiště se tím dost prodloužilo a musím pozměnit hole, které jsem hrála z tee, oproti těm, které jsem hrála vloni. Na některých jamkách dokonce přidali překážky. Těším se na dnešek, na dalších devět jamek a po hře si dám standardní trénink. Ve čtvrtek už budu jen trénovat, abych byla fresh na turnaj,“ sdělila Jana Melichová.

Loni se mistrovství s jménem Big Green účastnily Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká. Nejlepší byla Spilková, skončila na 15. místě (-6).

Hrají se tři kola na hřišti  Hilversumsche Golf Clubu s parem 72 a délkou 5.655 metrů.
Hraje se o podíly z dotace 300.000 Euro. Loni zvítězila Trichat Cheenglab.