IGF – Eisenhower Trophy, Mistrovství světa mužů, Mayhoon, Irsko (5. – 8.9.2018)

Jiří Zuska

Jiří Zuska

Sobota – finálové kolo
Český tým ve složení Šimon Zach, Jiří Zuska a Petr Hrubý  získal skvělé 22. místo, kterým vyrovnal historicky nejlepší umístění v japonské Karuzawě před čtyřmi roky. Nejlepším hráčem týmu byl Jiří Zuska (-9) před Šimonem Zachem (-6) a Petrem Hrubým (+1).

Mistrem světa se stalo Dánsko (-39) před USA (-38) a Španělskem (-36).

Z Čechů se v individuálním hodnocení umístil nejlépe Jiří Zuska na 41. místě (-9). Šimon Zach obsadil konečnou 56. pozici (-3) a Petr Hrubý 94. místo (+1).
Nejlepším hráčem mistrovství byl Španěl Alejandro Del Rey (-23).

„Podařilo se dát dohromady trojici skvělých hráčů, kteří si rozuměli, kteří se hecovali a kteří za všech okolností drželi spolu. Umístění v Top 20 byl jen zdánlivě heroický cíl,“ hodnotil kapitán Luboš Klikar.

Leaderboard:   Týmy   Jednotlivci

Pátek – 3. kolo
Český tým dnes hrál na hřišti Montgomerie s parem 72. Třetí kolo zahrál nejlépe z Čechů Jiří Zuska. Čistých šest birdie dalo parádních  66 ran, šest pod a posun na 41. místo (-6).
Šimon Zach si vybral slabší chvilku. Kaňkou, která pokazila jinak slušný zápis  ve skorkartě, je sedm ran na tříparu č. 14, jinak hrál tři birdie a tři bogey. Celkem 75 ran a Zachovo skore se dnes škrtá a český hráč klesl do šesté desítky probíhajícího kola.
Petr Hrubý pokračuje ve vyrovnaném výkonu, dnes hrál 73 ran a vrátil se do první stovky pořadí. Lídrem v klubovně je v pořadí jednotlivců Japonec Takumi Kanya (-16).

Zuskův výkon posunul Českou republiku do první dvacítky průběžného pořadí družstev.

Skorkarty českých hráčů

WATC18ScorkaraMuz3

Čtvrtek – 2. kolo
Druhý hrací dem strávili Češi na hřišti Montgomerie a parem 72. I dnes byl z Čechů nejlepší Šimon Zach. Donesl čtyři birdie a dvě bogey, 70 ran dvě pod par a zaujal 26. místo individuálního hodnocení (-6).
Petr Hrubý i Jiří Zuska dnes zahráli v paru a jeden výsledek se škrtá.
Individuální hodnocení vede Thajec Sadom Kaewkanjana (-14).

Česká republika si pohoršila o pět pozic, nyní je na 24. místě s Kostarikou, Kolumbií, Polskem a Francií.
Vede tým Nového Zélandu.

WATC18ScorkaraMuz2k

Šimon Zach

Šimon Zach

Středa – 1. kolo
Český tým začal v dopoledních flightech na hřišti O´Meara s parem 73. Z Čechů začal nejlépe Šimon Zach. Šest birdie a dvě bogey daly skvělý výsledek  69 ran, čtyři pod par a Zach je na 12. místě (-4).
Skvěle zahrál i Petr Hrubý. Jeden eagle, tři birdie a čtyři bogey, znamenají 73 ran, v paru a 66. místo (E).
Dnes se škrtá výsledek Jiřího Zusky. Hrál 74 ran, jedné nad par, které poskládal ze tří birdie a čtyř bogey. Usadil se na 88. pozici (+1).

Česká republika je po prvním kole na dobrém 19. místě (-4). V čele mistrovství je Dánsko (-12) před Irskem (-10) a Indií (-9).

Individuální pořadí vede  Ind Thomas John Rayhan s výsledkem -9.

WATC18ScorkaraMuz1i

Zach, Zuska, Hrubý

Šimon Zach, Jiří Zuska, Petr Hrubý

Úvod
Eisenhower Trophy  je nejvyšší amatérskou soutěží na světě, pořádané IGF – Mezinárodní golfovou federací. Amatérské Mistrovství světa družstev mužů se koná každé dva roky na jednom ze čtyř světadílů. Letos je po předloňské Americe na řadě Evropa. Uskuteční se v irském Maynoothu, nedaleko Dublinu. Tradičně se hraje střídavě na dvou hřištích. Letošním dějištěm budou hřiště Montgomerie a O´Meara golfového clubu Carton House.

Formát mistrovství se nemění. Tříčlenné týmy hrají čtyři dny po 18 jamkách. Každý den se týmu započítávají dva nejlepši výsledky.

Česká republika vyslala do Irska Šimona Zacha, Jiřího Zusku a Petra Hrubého. Kapitánem týmu je Luboš Klikar, koučem Staffan Johansson. Tým by se podle přání sportovního vedení ČGF měl umístit do 20. místa. Dosáhnou cíle by nemělo být těžké, poslední výsledek mužského družstva ČR na mistrovství světa v Mexiku byl 44. místo, nejhorší v historii. Český tým byl tehdy ve složení Vítek Novák, Matyáš Zapletal a Šimon Zach.

Hřiště Montgomerie má par 72 a délku 5.818 metrů. Hřiště O´Meara má par 73 a délku 5.791 metrů.

Historická tabulka umístění českých týmů

Rocniky2018

Odkazy: Carton House GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství   Zpravodajství 2016