Jiří Zuska se již nemůže dočkat startu před českými fanoušky

Sotva v sobotu dohrál vítězný vstupní turnaj Q School DP World Tour pro sezónu 2025, vyrazil Jiří Zuska okamžitě na cestu zpět do vlasti. A v neděli už procházel poprvé hřiště Royal Beroun Golf Club před turnajem D+D REAL Challenge, který se bude konat výjimečně od středy do soboty, v termínu od 2. do 5. května.

Ve Francii vyhrál minulý týden Zuska s náskokem čtyř ran, hra se mu velmi dařila, a proto odjížděl na turnaj v Česku s dobrou náladou. “Byl jsem moc spokojený. Cílem byl postup, to vítězství byla odměna navíc. Byl to psychicky a fyzicky náročný týden, pršelo zde od úterý do pátku,“ svěřoval se Jirka po turnaji.

Žádné volno po návratu si však nenaordinoval. Tušil, že na rozdíl od jarní akce ze stejné série Na Kaskádě mu na start v Berouně jeho kategorie 14 bude stačit. „Samozřejmě se moc těším, možnost zahrát si před svými fanoušky mě vždy láká. A co si budeme povídat, možnost spát během turnaje ve své posteli není také k zahození,“ žertoval před startem nejvýše postavený český golfista na světovém profesionálním žebříčku.

Berounské hřiště si stačil už projít a byl nadšen z kvality, v jaké se aktuálně nachází. „V takovém top stavu jsem Beroun asi ještě nikdy nehrál, o to více se těším do hry,“ uvedl Jiří Zuska.

Do prvního kola nastoupí ve 12:15 z desáté jamky po boku Alfie Planta (Ang.) a Bryce Eastona (JAR), ve čtvrtek začne stejná trojice z jedničky.