Novým manažerem vzdělávání české PGA je Alan Babický

(Praha, 29.10.2018) Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypsala v létě výběrové řízení na pozici Manažer vzdělávání. Jedná se o první krok v budování profesního exekutivního aparátu, který bude zajišťovat každodenní chod a potřeby organizace, jejíž vedení je voleno členskou základnou. Z přihlášených uchazečů byl hlasováním výboru vybrán Alan Babický

Ing. Alan Babický, MBA (51) je dlouholetým lektorem systému vzdělávání České profesionální asociace, který se navíc průběžně podílel na souvisejících organizačních činnostech. Do managementu  vzdělávání přináší dále více než 15 let zkušeností na vysokých manažerských pozicích v mezinárodních společnostech jako Pepsi, United Biscuits a dalších, 10 let na poli mezinárodního consultingu ve sportu i mimo něj a přes 12 let zkušeností z podnikání v českém a mezinárodním golfu. Golf hraje od svých 29 let, do povědomí české golfové veřejnosti se mohl zapsat svou publikační činností, překladatelskou činností, komentováním golfového vysílání na Eurosportu v letech 1999-2016, designem a organizací 5 tuzemských a šesti zahraničních ročníků akce International Golfweek, dvanácti ročníků Mezinárodního mistrovství ČR středoškolských družstev, autorstvím osnov a zavedením golfu jako nepovinného volitelného předmětu do několika škol již v roce 2005, propagací extrémního golfu a dalšími projekty a činnostmi, o kterých více najdete na www.ingolf.cz. Mimo jiné byl Alan 2 roky generálním komisařem Czech PGA Tour pro agenturu Czech One a sportovním ředitelem Prague Golf Teamu v letech 2015 a 2016.

Ke svému jmenování řekl: „Je mi ctí, že si mě vedení české PGA vybralo pro tuto, podle mě jednu z klíčových pozic. Kromě závazku to beru i jako určité ocenění odbornosti od kolegů a lidí, kteří jsou svým způsobem mými souputovníky. Mým snem je pomoci české PGA, aby se naplnilo její historické poslání – tedy reprezentovat špičkovou odbornost, vzdělání mezi trenéry a jakékoliv další zájemce o kvalitní informace a šířit osvětu o golfu, čímž se nám snad podaří spolu s ČGF a pár dalšími subjekty časem odstranit to vše negativní co negolfová veřejnost, média a další složky veřejného života vnímají jako překážku k opravdu masívnímu rozvoji golfu jako běžného sportu pro každou rodinu. Dílčích kroků je spousta a není tady na ně prostor, ale počínaje úpravou rozvrhu a osnov v PGA akademii vychovávající nové trenéry, která nově bude nabízet účast na seminářích i komukoliv zvenčí, přes práci se základním stupněm školství až po vytvoření komunikačního plánu zaměřeného na zvýšení atraktivity golfu u zcela negolfové veřejnosti.“

 

Zdroj: PGAC