Návrh na změnu stanov - Autor: Karel Skopový (231,1 KiB, 37 hits)
You do not have permission to download this file.
Návrh na změnu stanov - Autor: Volební komise PGAC 2018 (187,2 KiB, 36 hits)
You do not have permission to download this file.
Návrh na změnu stanov - Autor: Karel Skopový (231,1 KiB, 37 hits)
You do not have permission to download this file.
Návrh na změnu stanov - Autor: Volební komise PGAC 2018 (187,2 KiB, 36 hits)
You do not have permission to download this file.
Rodák z Prahy, 51 let, inženýr ekonomie (VŠE Praha, 90), Master of Business Administration (Rochester Institute of Technology, New York, 93), dosažené odborné golfové vzdělání: Head Professional (2014). Deset poté co v roce 1994 začal hrát golf jako ředitel marketingu společnosti Pepsi Cola Alan začal podnikat v golfu a založil golfovou servisní a poradenskou společnost INGOLF s.r.o.. (www.ingolf.cz) O necelý rok později se stal členem PGAC. Od roku 2009 je Alan člen Vzdělávací komise pro výchovu profesionálních trenérů České Profesionální golfové asociace. V letech 2007-2009 působil jako šéftrenér juniorské golfové reprezentace Slovenské republiky. V roce 2015 obdržel Hlavní cenu odborné poroty za dlouhodobý inovativní přínos rozvoji golfu v ČR během vyhlášení ankety Golfista roku. Působil ve funkci Generální komisař Czech PGA Tour (2013-2015). Působil ve funkci Sportovní ředitel Prague Golf Team (2015-2016). V letech 1999 až 2016 působil jako golfový komentátor a analytik české verze Eurosportu. V roce 2005 založil golfový festival nazvaný International GolfWeek (www.igwchina.com). Alan je spoluautor konceptu a organizátor Mezinárodního mistrovství České republiky středoškolských družstev – PB Středoškolského poháru. Akce je součástí oficiální kalendáře akcí České golfové federace. V roce 2018 se odehraje 12. ročník. V roce 2005 Alan otevřel za účasti tehdejší ministryně školství, Petry Buzkové, historicky první třídu v ČR s volitelnými specializovanými předměty Golf a Golf a jeho management na PB Střední škole managementu. Alan publikoval více než 300 výukových, odborných i populárně naučných golfových článků doma i v zahraničí. Přeložil 14 titulů odborné golfové literatury včetně dvou vydání Velké golfové encyklopedie golfu, USGA Manuálu pro normování hřišť pro Českou golfovou federaci a také Malé červené knížky Harveye Pennicka. V roce 2007 Alan inicioval první specializovaný golfového program v českém éteru. Relaci pod názvem Handikepová středa na rádiu Expres spoluvysílal s populární dvojicí Těžkej Pokondr. Od loňské sezóny se seriózně věnuje seniorské části své hráčské kariéry, letos se pokusí o účast v Senior European Tour 2018.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Rád bych kandidoval na prezidenta PGAC, případně se ucházel o pozici člena výboru vedoucího vzdělávání. Záleží na případné změně stanov a dalších konstalacích.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Prioritní je – nejen z mého pohledu – prezentace práce a úlohy PGAC navenek, směrem ke golfové i negolfové veřejnosti. PGAC nemá takové jméno jaké si zaslouží a je třeba se tímto směrem vrhnout nejvehementněji. Dalším hlavním strategickým směrem pro PGA a i pro ČGF musí být zlepšení obrazu golfu v očích těch, co ho ještě nehrají. Významný strategický směr je faktické nastartování úzké spolupráce s ČGF při přípravě „olympijských nadějí“. Finálně je prioritou dopracování a „rozhýbání“ karierního řádu uvnitř PGAC a vytvoření tak nástroje, který opravdu „rozproudí“ vnitřní dění v PGAC. Je příliš mnoho členů, kteří stojí mimo „hlavní proud“, PGAC pro ně moc nedělá a oni ani od ní nic nechtějí. To je moc špatně. Většina věcí, na které si členové stěžují má svůj prapůvod v nerespektování vnitřní cechovní hierarchie, která je po desetiletí ve vyspělých PGA organizacích jasně dána a dodržována. A na závěr, je třeba se rozumně a citlivě vypořádat s dlouholetou rozpolceností mezi snahou prezentovat se jako „turnajová organizace“ versus cech „špičkových odborníků na výuku a rozvoj golfu“. PGAC jako jedna ze dvou PGA v Evropě má svou vlastní túru „pro trenéry“ a úsilí na ní vynaložené by podle mě mělo smysl napřímit na práci s našimi klienty, s kluby, areály a budoucími klienty. Od mládeže až po firmy. Podpora juniroské série, proamové série a 2 mistrovství PGAC se zdá být ideální východisko minimálně do doby než budeme mít cca 50 hrajících profesionálů, neb je několik výborných nezávislých akcí, kde se naši vyučující trenéři mohou svou vlastní hrou pobavit a prezentovat, případně poměřit s těmi co jsou skuteční hráči, statutárně i programově.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
PGA snad už konečně získá prezidenta, který se bude dění věnovat a bude žít tam, kde žije jeho PGA. A bude věřit, že mnoho věcí se dá aktivně změnit. To určitě pomůže mnohému. Pokud se navíc bude jednat o „perzónu“, která má golfové jméno mezi lidmi mimo golf, odborný respekt mezi lidmi uvnitř golfu, charisma obecně a umí dobře anglicky pro nezbytnou diplomatickou práci s okolními zeměmi, tak se snad dají očekávat lepší zítřky. PGA má historické předurčení být vrcholný odborný orgán golfu, je jen na jejích činovnících, jak odborně, rozhodně a entuziasticky se dokáží postavit problémům na cestě a problémům zděděným po vedeních, která se zacyklila v otřepaných frázích starých 20 a více let, které nejsou dostatečnou výbavou pro moderní výzvy v golfovém prostředí. Při výuce budoucích profesionálů potkávám mladé lidi s vášní pro golf a svou kariéru, kteří chtějí a doufají, ale jsou z toho všeho do čeho mají vstoupit poněkud bezradní. Těm a zdravému jádru nás starších je třeba podat pomocnou ruku a vytvořit organizaci, kde nás práce a sdílení zkušeností bude bavit. To je smyslem cechu odborníků, kde starší čelí ranám a ukazují směr a mladí do nich vlévají nadšení a drzost
56 let, členem předsednictva PGAC od roku 1993. V letech 1995-96 trenér národní reprezentace ČGF. Od roku 2000 členem vzdělávací komise PGAC. V Royal Golf Clubu Mariánské Lázně působím od roku 1990 jako hlavní trenér a sportovní manažer.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Rozhodl jsem se kandidovat na post prezidenta PGAC. Důvodem tohoto rozhodnutí je má přesná představa toho, kam by měla PGAC směřovat v následujících letech. Chci vaši případnou podporu využít pro realizaci několika změn a také do jisté míry zachování kontinuity.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Myslím si, že je potřeba ke všem činnostem, které naše organizace PGAC nabízí a poskytuje, přistupovat vyváženě. Z tohoto pohledu se dá říci, že žádná oblast není prioritní. Zvláštní kapitolou je ovšem vytváření dobrého jména naší organizace, a to si dovolím vzít, jako hlavní úkol pro můj případný mandát ve funkci prezidenta PGAC.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Za naprosto zásadní považuji větší a cílenou spolupráci s ČGF, vyhodnotit jednotlivé činnosti a navázat na vše co se v posledních letech podařilo. Zlepšit komunikaci směrem k negolfové veřejnosti, podporovat a vytvářet nové kvalitní projekty, které povedou k celkovému a viditelnému rozvoji PGAC.
Narozen v Poděbradech 14. 12. 1981 (36let), Vzdělání: Středoškolské s maturitou, MBA, Člen PGA od roku 2007
Golf hraji od roku 1991 a hned od prvních chvil mu vděčím za jednu z hlavních podstat mého života. Díky golfu se mi povedlo si splnit velkou část svých snů a cílů, či potkat spoustu zajímavých a pozoruhodných lidí, od kterých se snažím učit nejen z jejich životních zážitků, ale i z pracovních zkušeností.
Z golfových úspěchů mohu uvést, že jsem vyhrál několik amatérských mistrovství ČR v jednotlivcích i v soutěži družstev. Rád bych však zmínil, že jsem měl vždy vyšší ambice, které se mi zcela nepodařily naplnit. Svoji budoucnost jsem v době hráčské kariéry viděl minimálně na Challenge Tour, raději však na European Tour, bohužel jsem se tam nedokázal kvalifikovat, i přestože se mi povedlo dosáhnout například 11. místa na Mezinárodním mistrovství Irska, což řadím k mých vrcholným umístěním podobně jako úspěšné reprezentování ČR na dvou Mistrovstvích světa, kdy jsem v obou případech hrál hlavní housle našeho týmu.
Hráčskou kariéru jsem si přál ještě třpytivější, brzy jsem však zjistil, že vůle a píle nestačí, že to zřejmě chce i více talentu a štěstí, to byl zlom, od kdy jsem se začal věnovat více práci než hře. Podařilo se mi pomoci vybudovat v Mladé Boleslavi nejvíce navštěvovaný golfový areál v ČR.
Do výboru PGAC jsem se kandidoval již před čtyřmi roky – získal jsem silný mandát na pozici Viceprezidenta. Dnes bych ty čtyři roky zhodnotil tak, že si skupina mých bývalých spolukandidátů i přes svůj mladý věk a nezkušenost mohla prosadit více změn a faceliftů. Některé věci jsme mohli všichni ve výboru, ať už zkušenější, kteří reprezentovali kontinuitu, tak mladí, kteří se tlačili hlava nehlava dopředu, vyřešit lépe a často zejména rychleji. Doba, ve které žijeme je rychlá, měli bychom se tomu přizpůsobit. Často nejde spokojenost či vysněný cíl dosáhnout kontinuitou či nezájmem. Pro pokrok je potřeba něco obětovat, v mém případě je to zejména volný čas a vůle, vybudovat něco, na co budeme všichni pyšní a co by nám v podobě naší organizace mělo dobře sloužit.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěli zastávat a proč?
Kandiduji na Prezidenta PGAC, rád bych byl osobou, která bude zodpovědná za směřování naší asociace v následujících čtyřech letech. Věřím, že k tomu dostanu silný mandát a jsem připraven nést odpovědnost. Domnívám se, že k vedení naší organizace je potřeba pracovitost, efektivnost, rozhodnost, odhodlanost, jasná představa o směřování PGAC a skvělé osobnosti ve výboru, kteří budou zapáleni pro společný cíl a ochotni obětovat PGAC svoji energii a volný čas. Vím, že mám své chyby a nedostatky, se kterými se snažím bojovat, ale jsem připraven v případě Vaší podpory do následujícího období věnovat další kus práce pro vytvoření silnější PGAC, která budou sloužit zejména našich členům a našim potřebám.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Jaké jsou hlavní činnosti PGAC, často si čtu naše Stanovy, ve kterých jsou naše společné cíle jasně stanovené – viz „Stanovy – Cíle činnosti 1.PGAC je golfovou organizací sdružující hráče, kteří se účastní profesionálních golfových turnajů nebo se na takovou činnost připravují, sdružuje učitele golfu, kteří působí jako učitelé golfu v českých nebo zahraničních klubech nebo se na takovou činnost připravují. Atd.“
Budoucnost vidím zejména v propagaci golfu v naší zemi, na které bych se rád podílel nejen prostřednictvím našich kanálů, ale i díky našim vztahům, tím hlavním je mateřský vztah k ČGF, na kterém bychom měli začít konečně intenzivně pracovat, protože se domnívám, že na pevném vztahu s ČGF můžeme snad všichni včetně golfový klubů i majitelů hřišť profitovat. Naši hru musíme aktivně propagovat, i když tomu doba třeba zcela nepřeje, potřebujeme nové či staronové zájemce o tento výjimečný sport. Přilákat do golfu nové zájemce či oslovit hráče, kteří si hru již vyzkoušeli, považuji za jeden z hlavní společných úkolů s ČGF.
Samozřejmě musíme pokračovat v našich projektech typu Czech PGA Tour či partnerské Czech PRO-AM Teaching Tour, kterou dlouhodobě podporujeme, stejně jako v novém projektu Czech PGA Junior, který má skvělé ohlasy a přinesl nám velmi pozitivní propagaci v celém golfovém prostředí, ale i připravit nové projekty typu „Česko hraje golf“, který jsme již představili na loňské VH a částečně i rozjeli, zde nám chybí zejména finanční prostředky, které máme na letošní sezónu přislíbené. Díky projektu Česko hraje golf, bychom rádi oslovili nové zájemce o tuto úžasnou hru, ale i jedince, kteří si už golf vyzkoušeli či ho dokonce hráli opakovaně, ale z nějakého důvodu se rozhodli v tom dále nepokračovat, ti všichni by mohli být noví potencionální klienti nás všech.
Vzdělávání členů PGAC a celý vzdělávací systém PGAC beru jako jednu z nejdůležitějších, možná úplně tu nejprioritněji činnost naší organizace. Ve vzdělávání jsou hlavní cíle pro další volební období naprosto jasné, řekl bych dokonce i nutné, musíme jednoznačně získat vyššího stupně uznání Vzdělávacího systému PGAC, tímto směrem jsme se již i vydali a uspořádali kurz pro kouče. Vzdělávací systém PGAC prošel v minulých čtyřech letech velkou proměnou, která byla z mého pohledu pozitivní. Mimo jiné se podařilo uspořádat velké množství rozšiřujících seminářů, které se těšily hojné účasti, věřím, že tento trend bude i nadále pokračovat, potřebnou podporu bude rozhodně mít.
V neposlední řadě se musíme zabývat důležitou otázkou, z jakého důvodu jsou naši členové součástí naší asociace, proč chtějí být vlastně členi a co jim to přináší. Vybudování silného postavení PGAC i zajímavých hmatatelných benefitů pro členy by mělo být velkou prioritou. A představy typu golfový klub PGAC, golfová akademii PGAC či vlastní sídlo PGAC s golfovým zázemím bych rád uvedl v realitu, o některých se bavíme už delší dobu a nejsou tak náročné jako vybudování vlastního zázemí a sídla, ale nejen to jsou projekty, u kterých bychom se mohli pokusit získat dotační tituly, o což jsme se doposud bohužel nikdy pořádně nepokusili.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Věřím, že si PGAC v následujících letech vybuduje silnější místo nejen v golfovém světě, ale i v prostředí olympijských sportů, kam jsme se konečně vrátili. Přál bych si, aby se nám společně s ČGF podařilo vychovat další skvělé reprezentanty naší hry i najít nové zájemce o tento úžasný sport, kterému jsme všichni tak propadli. A pevně doufám, že PGAC bude v následujících letech taktéž skutečnou servisní organizací pro své členy.
narozen 15.4. 1988. Golf hraji od roku 1992, kdy jsem začal v Mariánských Lázních. V roce 2011 jsem se stal členem PGAC. V současnoti jsem členem dvou golfových klubů: Royal Golf Club Mariánské Lázně a Greensgate Golf Clubu Plzeň Dýšina. Jako trenér působím od přestupu k profesionálům v plzeňském Greensgate Golf Clubu, kde od roku 2016 zastávám funkci Head Professionala. Dále pracuji pro Tréninkový systém ČGF a jako lektor se účastním vzdělávacího programu české PGA. Vzdělávací systém PGAC jsem dokončil v roce 2013. V současné době se dle kariérního řádu PGAC nacházím na pozici Golf professional licence A+.
V současné době působím ve výboru PGAC na pozici člena výboru pro media a komunikaci a dále pak jako člen Metodické a vzdělávací komise.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Pro volební období 2018 – 2022 jsem se rozhodl kandidovat na pozici Viceprezidenta PGAC. Uplynulé čtyři roky mi daly možnost poznat chod naší organizace zevnitř. Poznat tak mnohé potřeby běžných členů a jsem šťastný, že jsem se mohl podílet na řadě změn, které jsme provedli a nastavili. Byť je třeba s pokorou přiznat, že i řada úkolů zůstala nedořešená a nebo byla těžší než se původně zdálo. Díky mnoha kontaktům se zahraničím, si myslím, že vím, kam by se naše organizace měla ubírat. A jak by se mohla stát moderní evropskou PGA. Organizací, která dbá o své členy, nabízí jim patřičný servis a hraje důstojnou roli na tuzemské golfové scéně.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Pokud budu mít možnost být v budoucím výboru, chtěl bych se zasadit o následující:
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Naše organizace musí i v budoucnu zůstat silná a jednotná. Je třeba zejména v dnešní době dávat jasná prohlášení a stanoviska, která se budou opírat o naši kvalitní činnost. Věřím, že všichni můžeme být hrdí na naši organizaci, stejně tak jako bude český golf hrdý na své profesionály.
pocházím z Karlových Varů, ale od studií žiji v Praze. Studovala jsem práva na Universität Passau ve Spolkové republice Německo, následně pak na Karlově Univerzitě v Praze. Advokacii se věnuji od skončení studia v roce 2007. Titul MBA jsem dokončila v roce 2015. Golfu se věnuji od dětství. Aktivně jsem hrála a reprezentovala Českou republiku, v roce 2011 následně přestoupila k profesionálům. Ke golfu vedu rovněž své 4 děti, z nichž některé dosahují individuálních úspěchů. Již 2 roky pořádám prostřednictvím společnosti PGA Service Marketing s.r.o. Czech PGA Tour. Aktivně se věnuji shánění finančních prostředků na tuto tour a rovněž zajišťuji její provoz. Po dobu současného volebního období jsem v PGA zastávala funkci hospodářky.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
V PGA bych se uvedenému ráda věnovala i nadále. Na sezonu 2018 mám tour již připravenou, a to včetně smluvních tak předsmluvních ujednání s partnery, které jsou založeny zejména na osobním jednání s nimi.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Prioritou každé PGA jednotlivé země by měla být výchova dětí kvalitními profesionálními trenéry. Výuce golfu se věnují moji kolegové, já naproti tomu dávám dětem možnost si zahrát na hřištích s nejlepšími profesionály prostřednictvím Czech PGA Junior Tour, která odstartovala v roce 2017 svůj první rok. Vzhledem k velkému ohlasu jsou na sezonu 2018 naplánovány další turnaje juniorské tour, a to i samostatně mimo hlavní tour profesionálů. Na stejnou úroveň vah dávám totiž, vedle dobrého trenéra, hru na hřištích, která přesně odpovídjí věku dítěte. Děti v Čechách neumí hrát proti paru, protože začínají na červených odpalištích. Věkové rozmezí dětských turnajů ČGF 7-12 let je naprosto flagrantní, kdy 7 leté dítě nemůže soutěžit ani s 9 letým, a to již vzhledem k tělesné konstituci. Na turnajích Junior Czech PGA Tour tak hrají děti z odpališť, které mají inspiraci v soutěži US Kids Golf. Rovněž hra chlapců z červených odpališť a jejich následný přesun na žluté je pro jejich rozvoj negativní. Na našich turnajích budou tito hráči ještě nějaký čas trávit na modrých odpalištích, což je z mého pohledu velmi důležitý krok pro jejich rozvoj a jejich schopnost jednou soutěžit s těmi nejlepšími.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Představu o budoucnosti PGA jsem právě popsala, je jím výchova našich budoucích nadějí a podpora hry našich profesionálů vůbec. Ti nejlepší hráči totiž dělají následně PGA reklamu a prestiž, jak u nás, tak v zahraničí. Tím přivádějí ke golfu veřejnost. Tato veřejnost je pak klientela členů PGA – trenérů. Jedná se o kruh z něhož žádný článek pro spokojenost členů PGA nemůže vypadnout. Není hráčů bez trenérů a není obživa pro trenéry bez hráčů.
33 let, golf hraji od roku 1999. V roce 2009 jsem se stal členem PGA C. Vystudoval jsem bakaláře v oboru právo v podnikání. Působím jako trenér TCM v Karlových Varech a dále pracuji pro tréninkový systém ČGF od roku 2014.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Vzhledem k tomu, že se golfu věnuji na plný úvazek a není mi lhostejná budoucnost golfu v Čechách, rozhodl jsem se kandidovat do výboru PGAC na pozici hospodáře.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Jako prioritní oblast vidím vzdělávání a systém kontinuálního vzdělávání členů. Sám se účastním všech rozšiřujících seminářů a díky tomu mohu říci, jak moc je důležité pokračovat v osobním rozvoji.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Myslím si, že v budoucnu bude důležité navázat lepší vztahy s ČGF, protože máme společný cíl, kterého dosáhneme pouze vzájemnou spoluprací. Dále bych rád podporoval aktivní profesionály, ať už ty hrající nebo ty, co se chtějí dále vzdělávat.
Bydliště: Český Krumlov
Věk: 33 let, Profesionál od roku: 2009
Vzdělání: Magisterské studium FTVS UK, obor Tělesná výchova a sport (Mgr.)
Doktorské studium FTVS UK, obor Kinantropologie (Ph.D.)
Zaměstnání: Akademický pracovník, Laboratoře sportovní motoriky, FTVS UK
Golfový profesionál v GC Černý Most (Golf Channel Academy), živnostník
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Vážené členky, vážení členové PGAC, dovolte, abych se představil jako kandidát na člena výboru PGAC, kam jsem byl poprvé zvolen před 4 lety na pozici člena výboru, kde jsem se stal zodpovědným za Vzdělávací systém PGAC. Na tuto pozici bych rád opět kandidoval i na příští volební období, neboť vzdělávání členů PGAC chápu jako nejdůležitější úkol naší organizace. Za uplynulé 4 roky se podařilo stabilizovat Vzdělávací systém PGAC finančně, personálně, ale zejména z pohledu uznání Vzdělávacího systému PGAC ze strany Evropské PGA (PGAE), kde jsme dosáhli úrovně IPE. Získání této základní úrovně v rámci Evropského systému hodnocení vzdělávacích systémů členských zemí evropské PGA je prvním krokem k rozvoji kvality vzdělávání v golfu.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Hlavním cílem na další volební období je jednoznačně získání vyššího stupně uznání Vzdělávacího systému PGAC. K tomuto cíli jsme se již přiblížili uspořádáním kurzu pro kouče (Tutor Training) Vzdělávacího systému PGAC. Důležitou a pozitivně vnímanou skutečností ze strany PGAE jsou rozšiřující semináře pro plně kvalifikované profesionály.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Druhým zásadním bodem mého úsilí bude kooperace s Českou golfovou federací na golfovém vzdělávání, neboť pouze oboustranná spolupráce na všech úrovních povede k dlouhodobě kvalitnímu rozvoji golfu v České republice.
Jmenuji se Jaroslav Krejcar,
pocházím z Hořic v Podkrkonoší, ale žiji v Pardubicích-Němčicích.
Je mi 36 let, golf hraji asi 16let, od roku 2007 jsem členem PGA C-kvalifikace golf Professional A. Sám bych se zařadil mezi dlouhodobě aktivní členy-pravidelně navštěvuji vzdělávácí semináře a od svého vstupu do PGAC se účastním se většiny profesionálních turnajů. Mám několik heních zkušeností z vyšších evropských soutěží (European Challange Tour, Alps Tour či ProGolf Tour). Trenérskou činnost provozuji na plný úvazek nepřetržitě 12 let. Ve svých začátcích jsem působil na Nové Americe, nyní, již sedmou sezónu jako hlavní trenér a manažer TCM v Park Golf Clubu Hradec Králové. Od roku 2014 také spolupracuji s ČGF na pozici regionálního trenéra východu A a kouče teamu chlapců do 18let.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Do výboru PGAC jsem se rozhodl kandidovat, jelikož mi není chod naší organizace lhostejný a rád bych se aktivně podílel na jejím dalším směřování. Jelikož se jedná o můj první funkcionářský pokus, rád bych získával zkušenosti a kandidoval “pouze” na člena výboru řídícího STK.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Jako prioritní oblast činnosti vidím vzděláváním a systém dalšího vzdělávání členské základny PGAC.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Jako člen výboru bych rád podporoval aktivní profesionály (hrající a stále se vzdělávající) Zaujala mne také myšlenka na rozšíření stávajících či vznik dalších modelů turnajů, zejména kategorie teaching PRO, PRO-AM atd. Dlouhodobě jsem pro zlepšení užší a vzájemné komunikace s ČGF a také AMGH. Rád bych rozvedl diskuzi nad výší členských poplatků v závislosti na motivačním(benefitním) programu PGAC.
Golf Club Pardubice, Golf Club Semily
38 let,
Golf hraji 34 let a 12 let jsem členem PGAC,
Vítez Order of Merit 2004, profesionál roku 2004,
Obchodní referent ve firmě GASCO s.ro.,
Golfový trenér v Golf Clubu Pardubice
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Disciplinárka a STK
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Veřejné mínění celé asociace
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Lepší „Goodwill“ profesionální i amaterské veřejnosti a jednotné vystupování cele organizace..
41 let, členem PGAC jsem od roku 2006. Od roku 2008 působím v golfovém klubu Hostivaři. Kvalifikací a vzděláním jsem především golfový profesionál (stejně jako většina mých kolegyň a kolegů z řad PGAC).
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Především bych se rád podílel na směřování a na rozhodování PGAC v zásadních otázkách. Zajímám se například o problematiku antidopingu, proto bych se chtěl angažovat ve výboru PGAC jako předseda disciplinární komise, případně být členem výboru bez specifického zařazení.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Každá z oblasti činností PGAC má svou nepostradatelnou úlohu v dění naší organizace, nicméně za prioritní považuji především prezentaci PGAC navenek, její aktivní spolupráci s ČGF a ČOV, aktivní činnost PGAC v oblasti zvyšování zájmu o golf z řad mláděže a seniorů. Vedle výše uvedeného považuji za důležité upravit stávající kariérní řád. Například v současné době je pouze jeden člen PGAC nositelem titulu PGAC Master Professional. Jsem přesvědčen, že uvedený titul by měl “vlastnit” každý profesionál, který se v minulosti značně a kladně podílel na rozvoji PGAC v očích veřejnosti i uvnitř naší organizace. Dle mého názoru se jedná například o tyto naše významné kolegy: Jana Juhaniaka, Jiřího Němečka, Oldu Nechanického, Pavla Niče seniora, Karla Skopového seniora, Karla Skopového juniora a v neposlední řadě Reného Pinka.
Dalším sporným článkem kariérního řádu PGAC je podle mého názoru neexistence “Trenérské licence – A”, která v současném znění kariérního řádu překvapivě chybí, a to přesto, že absolvování dvouletého studia na FTVS-UK je finančně a časově velice náročné. Ohledně dalšího vzdělávání golfových profesionálů pak musím uvést, že preferuji workshopy založené na předávání zkušeností mezi kolegy profesionály na předem zadaná témata. Jsem si jistý, že touto cestou je možné maximálně využit a nadále posilovat potencionál členské základny PGAC, která se skládá z velice kvalifikovaných a zkušených odborníků.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
Má představa o budoucnosti naší organizace je, že bude jednoduchou, transparentní a efektivní sportovní organizací. Jejím hlavním cílem by mělo být sledování zájmů svých členů a zlepšení mediálního obrazu z důrazem na zlepšení komunikace směrem k členské základně a partnerským organizacím – ČGF a ČOV.
Golf je moje vášeň, je mi 43 let, člen PGAC od roku 2012 a od roku 2014 působím jako člen její disciplinární komise. Jsem také prezidentem golfových spolků MP SHOT ČR a MP SHOT SK se kterými jsme uspořádali 9 profesionálních golfových turnajů – GOLF PRAGUE OPEN a PGA CZECH MASTER. V roce 2011 jsme na turnaj GOLF PRAGUE OPEN zajistili účast italské golfové ikony Constantina Rocy. V současnosti jsem spolumajitelem a obchodním ředitelem společnosti PK HOLDING CZ, která zaměstnává téměř 400 lidí. Vystudoval jsem Vysokou školu politických a společenských věd s titulem Master of Public Administration.
Jakou pozici byste ve výboru PGAC chtěl zastávat a proč?
Jsem připraven našemu spolku nabídnout své mnohaleté zkušenosti s manažerským řízením, kontakty z podnikatelské činnosti a dobré kontakty s médii. To vše bych rád uplatnil jako člen výboru zodpovědný za obchodní a marketingové záležitosti spolku.
Která z oblastí činnosti PGAC je z Vašeho pohledu prioritní?
Pokud chtějí členové zlepšit fungování spolku, musíme stanovit konkrétní cíle a ty naplnit. Jsem přesvědčen o tom, že doposud jsme nevyužili zdaleka všechny možnosti, které jsou k dispozici. Proto jsou pro mě krátkodobé priority následující-aktivní propagace spolku PGAC v médiích, založení golfového klubu PGAC, zajištění partnerského financování včetně podpory školících seminářů a profesionálních golfových turnajů pod hlavičkou PGAC. Ve střednědobém horizontu musíme najít nové zdroje financování a dlouhodobým cílem, ke kterému by mělo vše směřovat, je zajištění vlastního sídla a tréninkových prostor PGAC.
Jaká je Vaše představa o budoucnosti PGAC?
V prvé řadě musíme změnit stanovy tak, aby náš spolek fungoval efektivně. Rád bych změnil dosavadní spolupráci s ČGF a postavil ji na úroveň partnerství. Jsem přesvědčen, že naši členové jsou ve většině případů prvním kontaktem s veřejností v golfových resortech, a tak by se k nám měli chovat i zástupci ČGF. V neposlední řadě by náš spolek PGAC měl našim členům zajistit pracovní příležitosti, vzdělání a benefity.