Mistrovství světa ve Ski&Golf 2017 – vítězná E. Koželuhová a smíšený pár Koželuhová – Kabát

V Rakouském Zell am See se o víkendu 11. – 13. 5. 2017, konalo již XIV. Mistrovství světa v moderní sportovní kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část – obří slalom se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou výborně připravených 18 jamkových mistrovských hřištích Golf Club Kaprun, Zell am See, Rakousko.

Na start se postavilo celkem 196 závodníků ze 14 evropských zemí a USA a Kanady.

Pro naše reprezentanty to byl velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, o jednu více než na předcházejícím šampionátu.

Největšími úspěchy české výpravy se pyšní čeští profesionální golfisté. Prvenství mezi ženami získala  Eva Koželuhová, pro kterou to byl již v historii SKI&GOLF její celkový třetí titul Mistryně světa. Eva, zároveň vybojovala prvenství v kategorii mix pairs s Petrem Kabátem a podílela se také  společně se spoluhráči Janem Schovánkem, Janem Arnoldem, Petrem Kabátem a Daliborem Manďákem na vynikajícím 3. místě Czech teamu v prestižní kategorii týmů.

Petr Kabát vybojoval 2. místo  kategorii mužů PRO a v absolutním pořadí skončil 8.

Women:             1. místo Eva Koželuhová 307,24, lyže 38,06 sec; golf +5, +5

Mix Pairs:          1. Místo Eva Koželuhová, Petr Kabát

PRO:                     2. místo Petr Kabát 291,16, lyže 34,04 sec; golf +2, +8

Teams:                3. místo Petr Kabát, Jan Schovánek, Eva Koželuhová, Dalibor Manďák, Jan Arnold